Przejdź do treści

Meble gabinetowe – nowoczesne i ekskluzywne wyposażenie Twojego biura

Meble gabinetowe – nowoczesne i ekskluzywne wyposażenie Twojego biura

Prowadząc własną działalność albo też pracując w pełni zdalnie, rzeczą absolutnie podstawową jest posiadanie własnego gabinetu i choć każdy jego kształt ma w głowie na długo przed jego stworzeniem, nie wszyscy wiedzą, jak tę wizję zamienić w rzeczywistość. Dzieje się tak ze względu na ogrom wyboru mebli gabinetowych – nowoczesne, klasyczne, minimalistyczne i posiadające domieszkę przepychu. Tę dużą różnorodność można zobaczyć, przeglądając ofertę wybranego producenta, w tym chociażby Contino, w którego ofercie znajdują się meble zarówno modernistyczne i proste, jak te z kolekcji Arcadius czy Auttica, jak i takie bardziej klasyczne i poważne, jak te pochodzące z linii Oskar, Grand czy Linus. Jakie tak właściwie powinny być meble biurowe czy gabinetowe, by spełniły nasze oczekiwania?

Nasza najnowsza oferta

Jakie powinny być idealne meble gabinetowe?

Rozważając zakup mebli gabinetowych, już na samym początku powinniśmy się zastanowić, co liczy się dla nas najbardziej – może to być ich wygląd, funkcjonalność lub ogólnie pojęta nowoczesność. Najlepiej jest jednak zebrać wszystkie podstawowe elementy do kupy i poszukać takich mebli, które spełnią każde z naszych oczekiwań przy jednoczesnym zachowaniu nienagannego i zgodnego z naszą wizją wyglądu. Meble gabinetowe powinny zatem (między innymi):

podkreślać prestiż i profesjonalizm – już po spojrzeniu na nasze biuro powinno dać się powiedzieć, że poważnie podchodzimy do spraw biznesowych i po prostu można nam zaufać

wykorzystywać przestrzeń gabinetu – te bywają bardziej i mniej przestronne, a wielki wpływ na poczucie przestrzeni mają właśnie meble; dzięki odpowiednim ich dobraniu, nawet najmniejszemu pomieszczeniu możemy nadać „oddechu”

być jednocześnie eleganckie i nowoczesne – choć niegdyś elegancja najczęściej wiązała się z przepychem, dziś dobrze odnajduje się również z minimalizmem i nowoczesnym podejściem – więcej na ten temat powiemy jednak poniżej, mówiąc o współczesnych trendach

być wygodne – musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w naszym gabinecie będziemy spędzać długie godziny, a często nawet całe dnie. Warto więc zadbać o ergonomię znajdujących się w nim mebli. Odpowiedniej wysokości biurko, dobrze rozlokowane szuflady z dokumentami, a przede wszystkim wygodne krzesło to tylko niektóre z elementarnych kwestii

Trendy w meblach gabinetowych

Przy obecnej konkurencyjności rynku, meble gabinetowe mogą nie tylko spełniać powyższe podstawowe wymagania, ale też cechować się nienagannym wyglądem, który podkreśli podejście, jakie mamy do spraw firmowych i wyrazi właśnie naszą „biznesową osobowość”.

Współcześnie osoby pracujące we własnych gabinetach stawiają przede wszystkim na minimalizm połączony z elegancją, zazwyczaj wyrażany połączeniem klasycznego drewna z chromowanymi wstawkami i stonowanymi kolorami, ale też prostymi kształtami pozbawionymi zaokrągleń. Doskonale przedstawia to kolekcja Arcadius wspomnianego już przez nas powyżej producenta. W dzisiejszych czasach ceni się elegancki wygląd, ale i brak „rozpraszaczy”, zarówno kolorystycznych, jak i wzorniczych – skłania to biznesmenów do stawiania na niewielką ilość mebli, z których każdy ma jednak swoją ważną rolę w całym wystroju i funkcjonowaniu biura.

Podsumowanie

Urządzając własny gabinet, warto poświęcić czas na dobór odpowiednich ekskluzywnych mebli gabinetowych – kierować się przy tym należy nie tylko wyglądem, ale i ergonomią, która pozwoli zwiększyć naszą efektywność w pracy. Najlepiej jest tutaj postawić na meble sprawdzonego producenta jak chociażby wspomnianego przez nas wcześniej Contino. Tylko wtedy bowiem mamy gwarancję ich jakości. Wybierając meble gabinetowe, trzeba pamiętać, że ich stylowe  wykończenie to nie wszystko. Obok niego liczy się bowiem również jakość wykonania, wygoda i komfort użytkowania.